X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

 نخستین گرگ همتاسازی شده جهان در کشور کره جنوبی مرد


مرگ نخستین گرگ همتاسازی شده جهان در سئول
دانشمندی که چهار سال پیش موفق به همتاسازی نخستین گرگ های همتاسازی جهان شده بود، امروز از مرگ یکی از دو گرگ که ظاهرا براثرعفونت اتفاق افتاده، خبر داد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از فرانس پرس ، پرفسور “شین نام شیک” از دانشگاه سئول گفت: جسد این گرگ که “سان ولف” (گرگ دانشگاه ملی سئول) نام دارد در روز ۲۶ اوت در باغ وحش سئول پیدا شد.
وی افزود: ظاهرا مرگ سان ولف بر اثر عفونت بوده و هیچ مشکل و بیماری دیگری نداشته است. اما نمی توانیم تا اتمام بررسی های کالبد شکافی دلیل قطعی مرگ این حیوان را اعلام کنیم. وی می افزاید کالبدشکافی برای تعیین علت تلف شدن این گرگ انجام شده است و نتایج ان در عرض یک هفته اعلام خواهد شد.
وی با تکذیب ارتباط این مرگ با نقص شیوه همتاسازی گفت: مرگ ناگهانی در بین سگ ها و حیوانات وحشی امری عادی است.
شین یکی از اعضای گروه تحقیقاتی دانشگاه سئول است که به سرپرستی پروفسور “لی بیونگ چان” نخستین سگ های همتاسازی شده جهان را در اوایل سال ۲۰۰۵ تولید کردند.
این گروه همچنین دو گرگ ماده به نام های سان ولف و سان ولفی را همتاسازی کردند که در اکتبر ۲۰۰۵ متولد شدند. شین می گوید: سان ولفی زنده و در سلامت در باغ وحش زندگی می کند.
وی خاطر نشان کرد: اسنوولف یکی از دو گرگی بود که در سال دو هزار و پنج برای نخستین بار از طریق شبیه سازی در جهان، به دنیا امد. دیگر گرگ شبیه سازی شده سالم است.
این در حالی است که دانشمندان دانشگاه ملی سئول پیشتر در اوایل سال دو هزار و پنج نیز نخستین سگ شبیه سازی شده در جهان را تولید کردند.
نخستین گرگ شبیه سازی شده جهان تلف شد
دانشمندان کره جنوبی امروز از تلف شدن نخستین گرگ شبیه سازی شده جهان به علت نامشخص خبر دادند.
به گزارش شبکه خبر، به نقل از واحد مرکزی خبر ، شین نام سیک استاد دانشگاه ملی سئول اعلام کرد: لاشه این گرگ شبیه سازی شده موسوم به اسنوولف Snuwolf روز شنبه در باغ وحشی که در آن نگهداری می شد، پیدا شد.

با سپاس از نوید نظری