X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

کونیوز:،معاون غذا و داروی وزیر بهداشت افزود:نخستین بار در ایران تولید چهار داروی ضد سرطان خوراکی، به طور رسمی در کشور آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)،"احمد شیبانی"  در حاشیه مراسم بهره برداری رسمی از خط تولید این داروها گفت: تولید داروهای شیمی درمانی با نام های" ایماتینیب، کپسیتابین، اگزمستان و متوترکسات" به لحاظ قیمت بالای مشابه خارجی آن اهمیت زیادی دارد.
وی افزود: با اینکه به لحاظ عددی 96 درصد داروها در کشور تولید می شود اما ارزش چهار درصد دارویی که وارد کشور می شود، حدود 40 درصد است.
معاون غذا و داروی وزیر بهداشت گفت:‌ وضع تولید دارو در کشور در بسیاری از موارد از کشورهای اروپایی و هند برتر و در موارد زیادی نیز همسان است.
شیبانی افزود: به واردات نظام مندی که منجر به تولید دارو شود، اعتقاد داریم و برنامه این وزارتخانه تبدیل واردات دارو به تولید داخلی است.
معاون غذا و داروی وزیر بهداشت گفت: شرکت های دارو سازی زمانی موفق خواهند بود که به دنبال مولکول های جدید و مزیت تولید باشند.
وی گفت: ‌در حالی که داروهای ژنریک چندین سال است در کشور تولید می شود، همچنان این داروها وارد می شود.
معاون غذا و داروی وزیر بهداشت افزود: این داروها باید با هماهنگی شرکت ها و با استفاده از توان متخصصان داخلی تولید شود که البته این به معنای مخالفت با واردات دارو نیست.