X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
از پاییز سال جاری آغاز می‌شود

مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران از تولید نیمه صنعتی فاکتور 8 نوترکیب و ساخت ماده اولیه دارویی برای بیماران سرطانی در این مرکز رشد خبر داد و گفت: تولید نیمه صنعتی فاکتور 8 از پاییز سال 88 آغاز می شود.

دکتر محمدرضا فاضلی در گفتگو با مهر افزود: پروژه تولید داروی فاکتور 8 نوترکیب توسط یکی از شرکتهای دانش بنیان مرکز رشد با نام شرکت «ثامن» پیگیری می شود و از پاییز سال 88 تولید نیمه صنعتی آن آغاز می شود و پیش بینی می شود که پس از آن مطالعات بالینی آغاز شود.

وی اضافه کرد: شرکتهای دانش بنیان دیگری که در مرکز رشد مستقر هستند نیز پروژه های دیگری را دنبال می کنند که از آن جمله می توان به تولید پروژه اینترفرون بتا 1b اشاره کرد.

فاضلی یادآور شد: مطالعات بالینی پروژه اینترفرون بتا 1b به زودی آغاز می شود. در حال حاضر مرحله عملیات تولید این دارو توسط شرکت زیست دارو آغاز شده و به صورت نیمه صنعتی تولید شده است.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به پروژه دیگری که در این مرکز رشد پیگیری می شود ،  گفت: داروهای مورد نیاز در مورد سرطان یکی دیگر از اولویتهای کاری شرکتهای دانش بنیان مستقر در این مرکز رشد است.

وی اضافه کرد: ساخت ماده اولیه دارویی برای بیماران سرطانی پروژه یکی از شرکتها است که عملیات ساخت پایلوت آن در حال انجام است.